Szczotkowanie ciała na sucho

SZCZOTKOWANIE CIAŁA NA SUCHO – DOMOWY SPOSÓB NA GŁADKĄ SKÓRĘ. Masaż ciała szczotką to nasz ulubiony zabieg na ciało w pielęgnacji domowej, który daje efekt zdrowej i promiennej skóry. Rytuał ten pobudza krążenie, złuszcza martwy naskórek i zapewnia nam codzienną dawkę relaksującej pielęgnacji. Myślisz, że to kolejna nowa moda? Nic bardziej mylnego! Technika ta była już znana i stosowana od tysięcy lat w starożytnych kulturach greckich, japońskich i ajurwedyjskich. Stosowana była, aby usunąć martwy naskórek, odblokować zanieczyszczone pory, poprawić krążenie krwi i limfy, pozbyć się toksyn z organizmy a nawet poprawić trawienie czy zwiększyć poziom energii. Metoda ta jest w pełni naturalna, dlatego praktycznie nie ma przeciwwskazań. Masz skórę wrażliwą? Użyj mniejszego nacisku. Każdy sam może regulować intensywność i częstotliwość zabiegu do swoich potrzeb. Unikaj miejsc dotkniętych łuszczycą, egzemą, wysypkami, ranami czy oparzeniami słonecznymi. Uważaj również na wszelkie brodawki, pieprzyki i guzki.  

AUTROSKI RYTUAŁ HERMOSA BELLEZA Z myślą o jak najlepszych efektach naszych terapii gabinetowych stworzyliśmy swoją własną linię produktów do domowej pielęgnacji ciała. Nasza szczotka jest w 100 % naturalna. Roślinne włókno tampiko oprawione zostało w drewno bukowe, a uchwyt stanowi bawełniany pasek. Rytuał szczotkowania został przez nas wzbogacony o termoaktywny balsam do ciała i peeling cukrowy o obłędnym zapachu.  

Zabieg wykonujemy przed prysznicem. Zacznij od szczotkowania nóg, od kostki kierując się ku górze zawsze w kierunku serca, począwszy od łydek, przejdź na uda i pośladki. Następnie wykonaj koliste ruchy na brzuchu w kierunku zgodnym z perystaltyką jelit. Zadbaj również o talię i dół pleców. Teraz czas na ręce – zacznij od przedramion i kieruj się do ramienia i barku. Jeśli Twoja skóra nie jest wrażliwa możesz użyć naszej szczotki również do dekoltu i biustu. Ilość ruchów i nacisk dostosuj do swoich odczuć – lekkie przekrwienie skóry jest pożądane, ale pamiętaj zabieg ma być przyjemny i relaksujący. Pod prysznicem dokładnie umyj skórę ze złuszczonego naskórka. Dla wzmocnienia efektu możesz tego samego dnia wykonać peeling Hermosa Belleza. Jeśli czujesz, że to dla Twojej skóry za dużo – stosuj peeling cukrowy i szczotkowanie zamiennie. Na zakończenie nałóż termoatywny balsam Hermosa Belleza i ciesz się gładką, promienną skórą. Dodatkowo gwarantujemy, że niesamowity zapach produktów ukoi Twoje zmysły. 

SZCZOTKOWALNIE CIAŁA JAKO WSPOMAGANIE WALKI Z CELLULITEM. Działanie antycellulitowe szczotkowania związane jest z bezpośrednio z poprawą krążenia w naczyniach włosowatych. Dobrze ukrwiona skóra wygląda bardziej jędrnie.  Jest to idealny sposób na wspomaganie efektów gabinetowych terapii zabiegowych oraz ich potrzymanie pomiędzy intensywnym seriami. Włączenie odpowiednich nawyków i pielęgnacji domowej jest kluczowe dla osiągniecia widocznych rezultatów.  

EFEKTY. Korzyści płynące ze szczotkowania są wielokierunkowe. Począwszy od złuszczenia martwego naskórka, poprawy wchłaniania stosowanych preparatów, co pociąga za sobą lepsze nawilżenie skóry, przez redukcje cellulitu, wygładzenie skóry i poprawę jędrności, kończąc na relaksie i ukojeniu zmysłów. Regularnie wykonywany peeling zapobiega również wrastaniu włosków.  

Naszym zdaniem zdecydowanie warto wdrożyć tą rutynę pielęgnacyjną do swojej codzienności!