Czas na epilacje! – Depilacja laserowa

Depilacja laserowa stała się jednym z najpopularniejszych sposobów pozbywania się niechcianego owłosienia. Nie tylko zapewnia długotrwałe efekty, ale też oferuje wiele korzyści dla naszej skóry. Bez wątpienia jest to skuteczna metoda, która może zapewnić Ci gładką i jedwabistą skórę. 

Zalety depilacji laserowej są liczne. Przede wszystkim, dzięki temu zabiegowi możesz zapomnieć o codziennym goleniu czy depilacji woskiem. Zabieg jest bardziej komfortowy  niż wiele innych metod usuwania owłosienia, a także skutecznie zahamowuje wzrost włosków. Co więcej, depilacja laserowa jest bezpieczna i odpowiednia dla różnych typów skóry.

Jesienne miesiące są doskonałym czasem na rozpoczęcie serii depilacji laserowej. Dlaczego? 

Po pierwsze, zaleca się ograniczanie ekspozycji na słońce przed i po zabiegu. Rozpoczęcie serii zabiegów jesienią pozwala na uniknięcie ryzyka związanego z działaniem słońca na świeżo poddane zabiegowi obszary skóry. Po drugie rozpoczęcie zabiegów jesienią pozwoli Ci cieszyć się efektami w nadchodzące lato. 

Na czym polega zabieg i czy jest bezpieczny? 

Epilacja laserowa to trwałe uszkodzenie mieszka włosowego w celu całkowitego zahamowania wzrostu włosa. Laser działa tylko na włosy w fazie aktywnego wzrostu – maksymalnie ok. 20% włosów w danym momencie. W związku z tym minimalna ilość zabiegów w seri to 5 – pod warunkiem zachowania odpowiednich odstępów czasowych.

Bezpieczeństwo zabiegu jest sciśle powiązane  ze stanem zdrowia m.in przyjmowanymi lekami. Dlatego podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest dokładny wywiad. Omawiamy wskazania i przeciwwskazania oraz odpowiadamy na Wasze pytania aby rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Ważne jest aby informować kosmetologa  o każdej zmianie w przyjmowanych lekach, suplementach diety i ogólnym stanie zdrowia.

Po wykluczeniu przeciwskazania i przy stosowaniu się do naszych zaleceń masz pewność, ze zabieg będzie dla Ciebie bezpieczny.